OTUŽILECKÉ LABE 2019

V posledním listopadovém dni se konalo na řece Labi v Hradci Králové Otužilecké Labe 2019 – soutěž zařazená do Českého poháru zimního plavání. Letos to byl již celkově 48. ročník plavby otužilců v Hradci Králové a zároveň 19. ročník Memoriálu Fr.Kašparovského našeho bývalého významného člena oddílu.

V letošním roce byl listopad teplotně nadprůměrný až v posledních listopadových dní a nocí se trochu ochladilo. Několik dní před soutěží jsme měli již přihlášeno něco přes 200 otužilců – zimních plavců. Organizované plavání v řece v centru Hradce Králové má svoji nádhernou atmosféru. Předem jsme proto rádi za velkou účast plavců.

Den soutěže 30.11.2019

V sobotu ráno jsme se sešli již mezi 8 až 9 hodinou, abychom stihli dopřipravit vše potřebné na soutěž. V místě konání akce bylo naměřeno: teplota vzduchu 2 °C, voda v řece Labi – teplota 6,2 °C a povrchový proud 8,5 metrů/min. Počasí v tento den bylo převážně jasné až mírně oblačné.

Po nástupu otužilců a zahájení u řeky Labe, následovalo již to očekávané plavání. Tradičně první na řadě byla 100 metrová vzdálenost, napříč řekou a zpět, které se zúčastnilo 17 plavců. Pak nejpočetnější 250 metrová vzdálenost, plavaná po proudu řeky, které se zúčastnilo 81 plavců. Dále následovali tratě na jeden okruh z půlky proti a po proudu řeky. Plavců na 1 kilometr bylo 48, na 750 metrů 60 a 500 metrů 37. Celkem se vydařené akce zúčastnilo 243 otužilců. V naší historii soutěže v Hradci Králové bylo letos nejvíce plavců, při které plavec má povolenou pouze jednu trať.

Z našeho oddílu se zúčastnilo aktivně sobotního plavání v Labi 42 otužilců. V domací soutěži jsme získali jednu zlatou medaili, kterou vybojovala Jana Procházková na trati 500 metrů mezi ženami časem 7´1,0´´.

Poděkování

Velké poděkování patří Královehradeckému kraji, městu Hradec Králové, nadaci ČEZ, TJ Sokol Hradec Králové a všem dalším sponzorům. Dále patří poděkování všem, kteří vypomohli s organizací soutěže.