Rubriky
PŘÍSPĚVKY ODDÍLU

Dočasné přemístění otužileckých buněk na loděnici Sokola v Hradci Králové 17.5.2022

V areálu loděnice Sokola, na pozemku města Hradce Králové, započala od pondělí 16. května 2022 předem plánovaná výstavba nové loděnice. Investorem této stavby je město Hradec Králové. Kolaudace je v předběžném plánu ke konci roku 2022.

Z tohoto důvodu jsme museli nechat dočasně přemístit obě naše otužilecké buňky. V nové loděnici je předem počítáno s malými prostorami pro náš otužilecký oddíl. Po přestěhování do těchto nových prostor, budou muset jít naše mobilní otužilecké buňky pryč.

Přemisťování otužileckých buněk proběhlo 17. května 2022 za pomoci velkého jeřábu a zkušeného jeřábníka. Pro přemístění buněk postačilo otočení ramene jeřábu v dostatečné výšce. Popojíždět se už nemuselo.

Nejdříve se přemisťovala novější otužilecká buňka, která se zvedala za horní otvory u stropu. Velkou obavu jsme pak měli, zda přemístění vydrží starší otužilecká buňka, které je již tak 40-46 let. Musela se zvedat za dolní otvory u podlahy. Navíc na střechu byly dány ocelové rozpěry proti možné deformaci buňky. Nakonec vše proběhlo zdárně a hladce.