Rubriky
ZP SEZÓNA 2018/2019

MČR ve volném způsobu, Záříčí 30.3.2019

30.3.2019 se konalo Mistrovství České republiky ve volném plaveckém způsobu a další kolo Českého poháru zimního plavání. Pořadatelem byl klub dálkového a zimního plavání Haná Prostějov. Plavalo se v jezeře Pískáč, kde voda měla 10 °C. Počasí bylo vskutku krásné a slunečné. Teplota vzduchu se pohybovala až kolem 16 °C.

Plavci zařazeni do MČR museli nejdříve splnit kvalifikaci. Z našeho oddílu se na svou mistrovskou trať postavilo 7 plavců. Nakonec jsme získali mistrovskou zlatou medaili, kterou vybojoval Richard Nyáry na 750 m Muži – Masters A.

Dle pravidel ČP zimního plavání, každý zúčastněný plavec plaval pouze jednu zvolenou trať, mistrovskou nebo nemistrovskou. Všichni pak byli bodováni do ČP. Celkem si, do jezera Pískáč, přijelo zaplavat 199 plavců. Z našeho oddílu se celkem zúčastnilo 17 plavců.