Rubriky
PŘÍSPĚVKY ODDÍLU ZP SEZÓNA 2019/2020

Oslava 60 let Jiřího Kuřiny

Na den 26.1.2020, o den dříve před narozeninami, byla naplánována netradiční oslava 60-tých narozenin Jiřího Kuřiny, který je předsedou našeho oddílu. Pro oslavence to bylo překvapení až do posledního dne.

Sešli jsme se ráno v cca 35 lidí z řad otužilců a rodiny oslavence v Hradci Králové, odkud nás objednaný autobus dovezl až do Harrachova na autobusové nádraží. Dále jsme pokračovali pěšky cca 1 kilometr. Cílem našeho výletu s oslavou narozenin byl Mumlavský vodopád na řece Mumlavě, který je vyhledávaný turisty i otužilci.

Při příchodu k Mumlavskému vodopádu jsme byli trochu zklamaní, že byl dosti zamrzlý. V plánu jsme totiž měli otužení a vykoupání ve vodě přímo pod vodopádem. Pohled na tento vodopád byl vskutku nádherný. Nakonec jsme našli vhodné a vcelku bezpečné místo k otužení kousek nad vodopádem. Teplota vody v Mumlavě přitom byla naměřena 0,0 °C.

Po otužení jsme zašli do blízkého srubu U Lišáka, kde jsme se zahřáli, najedli, napili a zazpívali. Někteří využili volnou chvilku k okolní procházce. Poté jsme se vrátili zpět do Harrachova k autobusu.

Při zpáteční cestě jsme se zastavili na oblíbeném místě Jiřího Kuřiny v Konecchlumí, kde si moc rád dává zmrzlinu, kterou tam mají i v zimním období. Po dojezdu do Hradce Králové jsme se rozloučili a zároveň jsme byli rádi za tuto vydařenou akci.