RIVER LABE 2019

V prvním prosincovém dni se konalo na řece Labi v Hradci Králové River Labe 2019. Plavecká soutěž zařazená do IISA (Mezinárodní ledová plavecká asociace). Letos to byl již 5. ročník téhle soutěže konané v Hradci Králové.

Hlavní tratí je 1000 metrů plaváno ve vodě do 5 °C včetně. Soutěžní tratě jsme měli dány na 1000 a 500 metrů volným plaveckým způsobem. Tahle soutěž, dle pravidel mezinárodní organizace IISA, je v České republice prozatím ojedinělá a pořádá se spíše v komorním duchu, v malém počtu plavců. I tak jsme rádi za jejich účast. Několik dní před soutěží se teplota v řece Labi, v plánovaném místě konání, pohybovala nad 5 °C a postupně se pomalu ochlazovala. Nakonec se nám teplota vody v řece Labi při soutěži ustálila málo nad 5 °C. Dorazili k nám hlavně plavci z České republiky, pak cizinci žijící v ČR, dále plavci ze Slovenska, Polska, Bulharska a Řecka. Výsledky se nakonec zaznamenali do výsledkové listiny soutěže a BIO (dílčích) záznamů plavců v IISA.

Den soutěže 1.12.2019

V neděli, v den soutěže, jsme se sešli mezi 8 až 9 hodinou ranní, abychom stihli připravit vše potřebné na soutěž. Počasí bylo polojasné až oblačné. Oficiálně zprůměrovaná teplota vody v řece Labi byla 5,3 °C a teplota vzduchu 2 °C.

Po zahájení a nástupu plavců, přišla na řadu jediná rozplavba plavců na soutěžní trati 500 metrů a nesoutěžní plavba několika plavců napříč řekou Labe a zpět. Dále za sebou následovali tři rozplavby na hlavní soutěžní trati 1000 metrů. Celkem se soutěže zúčastnilo 23 plavců, 16 plavců na 1000 metrů a 7 plavců na 500 metrů.

Z našeho oddílu se soutěžní tratě zúčastnilo celkem 6 plavců. Přitom Jana Procházková vybojovala na trati 1 kilometr zlatou medaili mezi ženami časem 14´51,0´´.

Poděkování

Velké poděkování patří Královehradeckému kraji, městu Hradec Králové, nadaci ČEZ, TJ Sokol Hradec Králové a všem sponzorům. Dále patří poděkování i všem kteří vypomohli s organizací soutěže.

Výsledky

Výsledky soutěže jsou na webových stránkách: https://internationaliceswimming.com

Fotogalerie