Rubriky
PŘÍSPĚVKY ODDÍLU

Květnové oddílové setkání v roce 2021

Tradičně se náš oddíl setkává, při ukončení zimní sezóny, posledního dubna na čarodějnice. Letos, i minulý rok, jsme se v tento den nemohli sejít, kvůli celostátních omezeních způsobené nemoci Covid-19. Možný náhradní termín, již po druhé, vyšel na poslední den v květnu.

Setkání otužilců a přátel našeho oddílu proběhlo v pondělí 31.5.2021, cca od 16:00 hodin, při naší klubovně v Hradci Králové. Někteří z nás otužilců jsme si nejprve šli zaplavat do řeky Orlice, která v tento den měla 13,2 °C. Počasí nám přálo, bylo bezdešťové a teplé, oproti předchozích chladných a dešťových dní. Po přípravě venkovního pohoštění a ohně se úvodního projevu ujal oddílový předseda Jiří Kuřina.

Minutou ticha jsme zavzpomínali na Jiřího Soukupa, který zemřel 19.5.2021 ve věku nedožitých 94 let. V našem oddíle se začal otužovat od podzimu roku 1990, zúčastňoval se různých otužileckých setkání – propagačních a soutěžních, léta vedl naši oddílovou kroniku, psal do novin různé články o otužování a soutěží zimního plavání.

Proběhlo vyhodnocení našeho oddílu za poslední zimní období. V Českém poháru zimního plavání – sezóna 2020/2021 se uskutečnilo jen 5 soutěží. Mezi zúčastněné oddíly jsme se umístili na 5. místě.

Dále jsme oslavili kulaté narozeniny oslavenců letošního roku. Šedesátin Jany a Jitky. A čtyřicátin Honzy.